You are currently viewing نکاتی در مورد استفاده از vpn و نرم افزارهای اتصال وی پی ان

نکاتی در مورد استفاده از vpn و نرم افزارهای اتصال وی پی ان

جهت اتصال به سرورهای وی پی ان، نرم افزارهای و پروتکل های مختلفی وجود دارد که سرورهای سایت از بسیاری از آن ها پشتیبانی می کند که پس از خرید اکانت مربوطه، قادر به استفاده از آن ها می باشید. در ادامه نکاتی جهت استفاده از وی پی ان خریداری شده وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

  1. در شرایط سختگیرانه فیلترینگ، بسیاری از پروتکل های vpn قطع می شود، اما برخی همانند نرم افزار Cisco Anyconnect، OpenConnect و OpenVPN به دلیل استفاده از پورت های معمول بازدید اینترنت، همچنان کار می کنند. بنابراین در صورتی که قادر به اتصال به سرورها نیستید، حتما این سه نرم افزار را امتحان کنید. نحوه استفاده از آن ها در سیستم عامل های مختلف در بخش آموزش به تفصیل بیان شده است.
  2. استفاده از vpn به دلیل ماهیت کدگذاری که دارد، باعث مقداری کاهش سرعت ایترنت می شود و به دلیل این ماهیت، نیاز به اینترنت با پهنای باند خوب می باشد. در بسیاری از موارد، عدم اتصال به vpn، به دلیل کندی سرعت اینترنت و محدودیت پهنای باند می باشد. بنابراین جهت استفاده از vpn، حتما اینترنت با پهنای باند مناسب تهیه نمایید.
  3. با توجه به اینکه فیلترینگ در اپراتورها و ارائه دهنده های سرویس اینترنت در کشور، متفاوت است ممکن است vpn در یک ارائه دهنده اینترنت به خوبی کار کند، ولی در دیگری با اختلال همراه باشد و یا اتصال برقرار نشود. بنابراین vpn را در اپراتورها و ارائه دهنده های مختلف اینترنت چه ثابت و چه خطوط تلفن همراه امتحان کنید.
  4. گاها به دلیل cache سیستم، قادر به اتصال دوباره پس از قطع شدن از وی پی ان نیستید و یا از ابتدا نمی توانید به vpn وصل شوید. در این حالت نرم افزار را کامل بسته و از قسمت Taskbar نیز آن را ببندید و دوباره نرم افزار را باز کنید و دوباره اتصال به وی پی ان را امتحان کنید.
  5. در برخی موارد پس از نصب نرم افزار، سیستم عامل نیاز دارد ریستارت شود. بنابراین چنانچه در اتصال به vpn مشکل دارید، یک بار سیستم عامل را ریستارت نمایید و دوباره نرم افزار را امتحان کنید.
  6. توجه کنید که در هر یک از سرویس های ارائه شده، تعداد محدودی کاربر می توانند همزمان متصل باشند که به صورت تک کاربره، دو کاربره و سه کاربره تعریف شده است. بنابراین در سرویس دو کاربره تنها دو کاربر می تواند همزمان به سرور vpn متصل شوند و اتصال بیش از دو کاربر، در هنگام اتصال خطا رخ می دهد و سیستم اعلام می کند قبلا اتصال برقرار شده و نفر سوم نمی تواند به vpn متصل شود.